- Sz-ép vagyok
Sz-Ép Vagyok – Hatóanyagok lépésről lépésre - csipkebogyó olaj
Összegyűjtöttük Nektek a krémeink legfőbb hatóanyagait, hogy lássátok milyen természetes csodaszereket rejtenek a termékeink. Mivel továbbra is úgy hisszük, hogy testünket kívülről-belülről természetes forrásokból érdemes táplálni és ápolni, ezért megosztunk Veletek néhány étkezési és életmódtippet is egy-egy hatóanyag kapcsán!
Minden héten jövünk pénteken egy-egy leírással és egy-egy érdekességgel!

Csipkebogyó olaj
A csipkebogyó a vadrózsa és a japánrózsa gyógyhatású áltermése (szárított, aszmagtermésektől, szőröktől, kocsánytól és virágrészektől megtisztított vacok). A-, B1-, B2-, és K-vitamin található benne, de legfontosabb hatóanyaga a természetes C-vitamin. A C-vitamin belsőleg erősíti a vérerek falát, szilárdítja a kötőszövetet, fokozza a szervezet védekezőképességét, ellenállását a fertőzésekkel, betegségekkel szemben.
Javítja a koleszterinszintet és szabályozza a vérnyomást. Leggyakrabban általában megfázásos tünetek enyhítésére használjuk. Tehát igazi természetes csodaszernek minősül megannyi pozitív élettani hatása miatt. A legismertebb használata a teaként történő fogyasztása, de számos módon előfordulhat a konyhában, például szörp vagy lekvár formájában.
Az általunk használt csipkebogyó olajat a csipkebogyó magjából nyerik ki, ami a szépségiparban előszeretettel alkalmazott növényi olaj. Hidratáló hatású a benne lévő sokféle zsírsav miatt, ami megköti a vizet a bőrünkben. A- és C-vitamintartalma miatt gyulladáscsökkentő és ránctalanító hatású és segít eltűntetni a napsugarak és korábbi kisebb hegek nyomait is. Antioxidáns tartalma pedig segít a bőr tónusának kiegyenlítésében, illetve a pigmentfoltokra is jó hatást fejt ki. Jótékony pórusösszehúzó szer, a bőr üdébb és egészségesebb fényben fog ragyogni a használata során.

Nagyon optimisták vagyunk és már nagyon várjuk a nyarat, így ennek hangulatában meg szeretnénk Veletek osztani egy egészséges nyári desszert receptjét, ami egy kis friss csipkebogyóval van megspékelve! Mert ez a bogyó is - ahogyan a legtöbb növény - frissen fogyasztva tartalmazza a legmagasabb tápértéket.
TIPP: Csipkebogyós, erdei gyümölcsös joghurtfagyi
Hozzávalók (3 adaghoz):
ü 1 csésze kókusztej
ü ½ csésze méz
ü 2 evőkanál friss csipkebogyó (alternatíva: 2 filter csipkebogyó tea)
ü 1 teáskanál vaníliamag (alternatíva: pár csepp vanília kivonat)
ü 3 csésze friss vagy fagyasztott erdei gyümölcs mix/piros bogyós mix
ü 3 csésze görög joghurt
Elkészítés:
1. Egy kisebb forraló edényben kezdjük el hevíteni alacsony fokozaton a növényi tejet és a mézet, vigyázzunk, hogy ne forraljuk fel. Adjuk hozzá a csipkebogyót (vagy a teafiltert) és a vaníliamagot, még pár percig kevergessük lassú tűzön továbbra sem forralva.
2. Pár perc után vegyük le a tűzről, fedjük le és hagyjuk 10 percig állni. Miután kiengedte a megfelelő aromákat az egyvelegünk, szűrjük le. (A csipkebogyóhúsra és a vaníliamagra már nem lesz szükségünk.)
3. Öntsük át az ízesített, mézes tejet egy turmixgépbe vagy konyhai robotgépbe és adjuk hozzá a piros bogyós gyümölcsöket (pár szemet tegyünk félre a díszítéshez). Turmixoljuk addig, amíg szép homogén mixet nem kapunk. Ezek után jöhet a gépbe a görög joghurt is, mixeljük össze alaposan.
4. Következő lépésként tegyük a fagyasztóba kb. 1 órára. Az a cél, hogy megfagyjon a keverékünk. Amint megfagyott, vegyük ki és újra mixeljünk egyet rajta konyhai robotgépben vagy turmixgépben, hogy habosabb, fagyiszerű állagot kapjunk! (Amennyiben van fagylaltkészítőgép a konyhában, akkor a lefagyasztásra nem lesz szükség, egyből mehet a kihűlt mix a fagyikészítőgépbe.)
5. Ezek után már csak a kiadagolás és a díszítés van hátra és persze a lényeg: a jutalmunk bekanalazása!
Forrás: https://www.halfbakedharvest.com/strawberry-rosehip-frozen-yogurt/

Erika